PARAFIA

Weston-Super-Mare

Bridgwater

Yeovil

Polish Catolic Mission in England and Wales (Parish Mother of the Church in Taunton, Weston-Super-Mare, Bridgwater and Yeovil)

Registered Charity Number 1119423

Weston Super Mare
Saint Joseph's Church Camp Road ​BS23 2EN
Bridgwater
Saint Joseph's Church 9 Binford Place ​TA6 3NJ
Taunton
​St George's Church ​Billet Street TA1 3NN
Yeovil
The Holy Ghost Church 73 Higher Kingston BA21 4AR

Ostatnia aktualizacja - 09.08.2020

Biuletyn z dnia 01.08.2020 jest do pobrania tutaj

Od 8.08.2020 zmienia się prawo i Diecezja Clifton nakazuje, aby wszyscy mieli założone maski zakrywające usta i nos w kościołach. Proszę o zrozumienie i zastosowanie się do tego nakazu. Tutaj można zobaczyć co następuje

Zapisy dzieci na przygotowanie do 1 Komunii Świętej - już można pobierać i składać po każdej Eucharystii formularze zapisu na Kurs przygotowawczy do 1 Komunii Świętej. Dziecko tu w Anglii musi mieć ukończony 7 rok życia aby mogło przystąpić do 1 Komunii a w Polsce 9 lat (Chyba że w danej diecezji jest inaczej). Kurs będzie odbywał się w j. polskim średnio 2 razy w miesiącu począwszy od 26 września 2020 roku W Weston super Mare Katechezy będą w środy o godz. 17.30 w pozostałych miejscowościach najczęściej po Mszy św. niedzielnej.

1 Komunia w 2020 roku odbędzie się w:

Yeovil - 20.09.2020 godz. 15.00

Weston super Mare - 12.09.2020 godz. 12.00 (w kościele św. Józefa)

Taunton - 13.09.2020 godz. 12.00

Bridgwater - 19.09.2020 godz. 14.00

Transmisja Mszy św. z kościoła St. Georges w Taunton jest tutaj

Są wolne intencje Mszalne w Weston super Mare w tygodniu i w niedziele - jeśli ktoś chce zamówić, uczcić urodziny, imieniny, jubileusz, rocznicę, zrobić prezent dla kogoś, podziękować Bogu za coś - proszę pisać sms, lub email.

Na Msze św. przychodzimy z założonymi na twarz maskami zakrywającymi usta i nos. Jeśli ktoś chce kupić maski - jeden z naszych Parafian zajmuje się dystrybucją min. masek dlatego podaję namiary do niego: 07414792223, lub można sprawdzić pod pod linkiem: https://www.ebay.co.uk/itm/Breathable-Cotton-Virus-Protection-Face-Mask-Mouth-Dust-Cover-Black-Mask-Lot/184287732992?hash=item2ae867a500:g:iWQAAOSww41etw37

Po każdej Mszy św. będziemy musieli wytrzeć wszystkie ławki i klamki - zdezynfekować kościół - dlatego potrzebuję woluntariuszy. Bardzo proszę o zaangażowanie się dla wspólnego dobra.

Sakrament Pokuty - zapraszam 30 minut przed każdą Eucharystią a w 1 Piątek miesiąca w Weston super Mare już od 18.00 do 19.00 i po Eucharystii do 22.00. Z racji różnych obostrzeń - jesli deszcz nie pada - spowiedź odbywa się na zewnątrz kościoła w pobliżu głównego wejścia.

Oaza dla dzieci przez Aplikację Zoom - Pani Magdalena napisała: "Kochani chciałabym Was poinformować że Oaza przez komunikator Zoom na czas wakacji została zawieszona i we wrześniu zostanie to zrewidowane czy dalej takie spotkania beda się odbywały. Dziękuję za to że byliście, że mogłam niektórych z Was poznać i mogliśmy razem śpiewać, wycinać i nawet ćwiczyć na chwałę Pana Boga. Życzę Wam spokojnego czasu wakacji z Panem Bogiem. Serdecznie Was pozdrawiam - Magdalena"

Wiele osób jednak pyta: czy i jak można złożyć ofiarę księdzu za intencję Mszy św.? Po wielu już dniach i zapytaniach ułatwiam sprawę aczkolwiek nadal pozostawiam tę kwestię do Waszego wyboru. Jak chcecie osobiście - to będzie można, gdy będziemy mogli spotykać się w kościołach. Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę przelewem to pod tekstem jest mój osobisty numer konta.

Ofiary za Intencje Mszalne można złożyć wysyłając ofiarę przelewem na konto: ACCOUNT NUMBER:34494460, SORT CODE: 30-94-57 Za wszystkie ofiary bardzo dziękuję - ks. Wiesław Garbacz

Jeśli ktoś chce złożyć ofiarę na tzw. tacę, na utrzymanie naszej Parafii - wynajmu tego co używamy obecnie - tu jest numer Konta Parafialnego: PCM TAUNTON, SORT CODE: 30-94-57, ACCOUNT NUMBER 02036610

Składam bardzo serdecznie wielkie Bóg Zapłać osobom, rodzinom, które składają ofiarę na Tacę za pomocą przelewu bankowego, oraz ofiary za intencje Mszalne. Jak wrócę na plebanię z urlopu, zrobię podsumowanie i zamieszczę kwoty zostały przelane na nasze konto. Serdeczne Bóg Zapłać, życzę Wam Bożego Błogosławieństwa.

Banki żywności - aby zobaczyć adresy kliknij - tutaj

Słowo do Polonii

Msze św. dla dzieci

Zapraszamy na Msze św. ze specjalnym kazaniem dla dzieci w każdą 2 niedzielę miesiąca.

Sakrament Pokuty

Sakrament Pokuty sprawowany jest 30 minut przed każdą Mszą Św.

w Weston Super Mare także w tygodniu

środa 18:30 - 19:00

czwartek 9:30 - 10:00

piątek 18:30 - 19:00

Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie - studia on-line na żywo

Privacy Notice for the Local Polish Catholic Mission in Taunton

Poniżej zachęcamy do korzystania z usług sponsorów naszej Parafiady 2019. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom naszej Parafialnej uroczystości.

Niestety nie są to wszystkie reklamy - oczywiście ludzi dobrej woli, którzy wsparli naszą Polską, Parafialną imprezę jest znacznie więcej. Następne reklamy będą umieszczane na niniejszej stronie -gdy tylko otrzymamy wizytówki.