PARAFIA

Weston-Super-Mare

Bridgwater

Yeovil

Polish Catolic Mission in England and Wales (Parish Mother of the Church in Taunton, Weston-Super-Mare, Bridgwater and Yeovil)

Registered Charity Number 1119423

Weston Super Mare
Saint Joseph's Church Camp Road ​BS23 2EN
Bridgwater
Saint Joseph's Church 9 Binford Place ​TA6 3NJ
Taunton
​St George's Church ​Billet Street TA1 3NN
Yeovil
The Holy Ghost Church 73 Higher Kingston BA21 4AR

Ostatnia aktualizacja - Sobota 04.04.2020, godz. 22.30

Jeśli chcesz zobaczyć transmisję na żywo z kościoła św. Józefa w Weston super Mare to wejdź w godzinach 9.00 do 11.00 tutaj. Msza św. w Niedzielę również o godz. 9.00. Jeśli link nie działa - proszę wejść na YouTube i wpisać: Parafia Taunton.

Najnowszy Biuletyn Parafialny na WIELKI TYDZIEŃ jest tutaj

WIELKI TYDZIEŃ 2020 - transmisje na żywo przez YouTube

Wielki Poniedziałek  9.00  (9am)

Wielki Wtorek        19.00  (7pm)

Wielka Środa           9.00  (9am)

Wielki Czwartek      19.00 (7pm)

Wielki Piątek - Droga Krzyżowa 9.00 (9am)

Liturgia Męki Pańskiej 15.00 (3pm)

Wielka Sobota - 19.00 (7pm)

Niedziela Zmartwychwstania - 8.00 (8am)

Poniedziałek Wielkanocny  -    9.00 (9am)

Modlitwy przed posiłkiem wielkanocnym są zamieszczone w Biuletynie na trzeciej stronie

"Konkurs dla dzieci z rodzicami" Zapraszam dzieci naszej Parafii do namalowania rodziny z palmami wielkanocnymi.  Rodziców proszę, aby zrobili zdjęcie rysunku i przesłali mi na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zdjęcia tych rysunków opublikuję na kanale naszej Parafii na YouTube w niedzielę po Mszy św., czyli po godz. 10.00. Każdy będzie mógł postawić tzw. Lika pod zdjęciem - rysunkiem, który się najbardziej spodoba. Głosować będzie można od niedzielnego obiadu do Wielkiego Poniedziałku do godz. 9.00. Zdjęcie, obraz, który otrzyma najwięcej Lików wygrywa, a ja dodatkowo zamieszczę zwycięzców na stronie naszej Parafii. Proszę aby na każdym rysunku było napisane u dołu imię dziecka, lub jeśli chcecie to imię i nazwisko - jeśli chcecie, aby też było publicznie widoczne. Zapraszam do malowania :)

Nasza Kuria przysłała z Londynu przydatne linki - zobacz tutaj

Nie będzie katechez przez Skypa - mam za słaby internet

Proszę do mnie nie dzwonić i nie wypisywać smsów z zapytaniem czy można przyjść na Mszę, o spowiedź przedświąteczną, o 1Komunię - ja nie wiem kiedy będzie można. Tylko Bóg wie co nas czeka w najbliższych tygodniach. Jak będę coś wiedział to Wam kochani napiszę na tej stronie.

Pielgrzymki do Mediugorje i do Grecji będą odwołane.

Jeśli chodzi o 1 Komunie św. - oczywiście - nie ma problemu - dzieci które miały iść do 1Komunii w Polsce mogą przyjąć w naszej Parafii. W tej sprawie proszę Rodziców aby kontaktowali się z osobami z komitetów rodziców w poszczególnych miejscowościach. Co ze strojami? - można przecież odkupić od tych którzy mieli w poprzednich latach - te stroje będą z pewnością podobne.

Wszystkie informacje będę na tej stronie zamieszczał na bieżąco.

Katechezy dla Dzieci 1 Komunijnych -będą przesyłane osobne linki na YouTuba

Katechezy dla kandydatów do Bierzmowania - będą przesyłane osobne Linki na YouTuba

Można też znaleźć wiele transmisji Mszy św. on-line - tutaj

Wszystkim życzę dobrego Wielkiego Tygodnia, dużo wiary i nadziei że to teraźniejsze cierpienie, izolacja, ma jakiś sens i przyniesie dobre owoce dla świata, dla naszego życia.

Banki żywności - aby zobaczyć adresy kliknij - tutaj

Słowo do Polonii

Msze św. dla dzieci

Zapraszamy na Msze św. ze specjalnym kazaniem dla dzieci w każdą 2 niedzielę miesiąca.

Sakrament Pokuty

Sakrament Pokuty sprawowany jest 30 minut przed każdą Mszą Św.

w Weston Super Mare także w tygodniu

środa 18:30 - 19:00

czwartek 9:30 - 10:00

piątek 18:30 - 19:00

Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie - studia on-line na żywo

Privacy Notice for the Local Polish Catholic Mission in Taunton

Poniżej zachęcamy do korzystania z usług sponsorów naszej Parafiady 2019. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom naszej Parafialnej uroczystości.

Niestety nie są to wszystkie reklamy - oczywiście ludzi dobrej woli, którzy wsparli naszą Polską, Parafialną imprezę jest znacznie więcej. Następne reklamy będą umieszczane na niniejszej stronie -gdy tylko otrzymamy wizytówki.